Volejbal seniorov a dôchodcovDňa 4.3.2019 usporiadala Základná organizácia Jednoty dôchodcov v Zubrohlave /ZO JDS/v spolupráci s Okresnou organizáciou JDS v Námestove a obcou Zubrohlava pod záštitou starostu obce p. Pavla Bugeľa už 12. ročník volejbalového turnaja seniorov a dôchodcov okresu Námestovo a Tvrdošín. Ako hosť sa turnaja zúčastnilo družstvo z obce Čeladná /okr.Frídek Místek/, ktorá je družobnou obcou Zubrohlavy.

Turnaj sa uskutočnil v telocvični ZŠ Zubrohlava za účasti šiestich družstiev seniorov-dôchodcov. Boli to družstvá seniorov z Čeladnej, Nižnej n. Oravou, Or. Veselého, Or. Jasenice, Námestova a domácej Zubrohlavy.

Družstvá boli v turnaji rozdelené do 2 skupín. Skupinu A tvorili družstvá Nižná /víťaz vlaňajšieho turnaja/,Zubrohlava a Or. Veselé. Skupinu B tvorili družstvá Námestova /druhé vo vlaňajšom ročníku/, Čeľadná a Or. Jasenica. V skupinách hral každý s každým na 2 vyhrané sety do 21 bodov, prípadný tretí set do 15 bodov. Víťazi skupín hrali o 1. miesto, druhí v skupinách o 3. miesto a tretí v skupinách o 5. miesto. Podmienkou pre štart družstva bola účasť minimálne 2 žien na ihrisku v každom sete.

Celý turnaj sa prebiehal v priateľskom duchu, nebolo núdza ani o humorné situácie, tak, ako to býva, keď hrajú amatéri. Na druhej strane boli aj zápasy solídnej hernej úrovne. K takým patrili zápasy Zubrohlava – Nižná, Čeľadná – Námestovo , Námestovo – Zubrohlava a Nižná - Čeľadná.

V tomto ročníku turnaja družstvo MsO Námestovo oproti minulému ročníku hralo podstatne lepšie a všetky svoje zápasy vyhralo 2:0. Aj keď začiatky setov s Čeľadnou a potom aj vo finále so Zubrohlavou boli ako chôdza do schodov, družstvá striedavo bodovali ale Námestovo postupne získavalo náskok 4 až 6 bodov ktoré si udržiavalo až do konca setov. Základom úspechu bola solídna hra v poli a podstatne menej pokazených podaní.

Umiestnenie družstiev po skončení turnaja bolo nasledovné:

1. Námestovo

2. Zubrohlava

3. Čeľadná

4. Nižná

5. Oravské Veselé

6. Oravská Jasenica

Víťazné družstvo okrem iného získalo putovný pohár starostu obce už štvrtý krát.

Po skončení turnaja nasledovalo spoločné posedenie pri guláši, zákuskoch a iných dobrotách. Nechýbala ani harmonika a tak si mnohí aj s chuti zaspievali a všetci sme sa tešili na budúci – 13. ročník tohto turnaja.

Mestskú organizáciu JDS Námestovo na turnaji reprezentovali Božena Pavlíková, Kristína Mikušková, Dáša Kanovská, Rudolf Bencúr, Štefan Pisarčík, Jozef Páleník a Václav Nečas.

V. Nečas