Volejbalový turnaj seniorov – 15. ročník

Po roku sa opäť uskutočnil volejbalový turnaj seniorov a bol to už jeho 15.ročník. Ako tradíciu ho usporiadala ZO JDS Zubrohlava v spolupráci OO JDS Námestovo a pod záštitou starostu obce Lukáša Remeša. Turnaj sa konal 28.2.2023 v telocvični ZŠ Zubrohlava.

Turnaja sa zúčastnili z okresu NO tri družstvá, Námestovo, Oravská Jasenica a domáca Zubrohlava, ktorá si pozvala družstvo z družobnej obce Čeľadná /okr. Frýdek –Místek/. Piatym účastníkom bolo družstvo z Nižnej n. Oravou. Turnaj mal aj bohatú divácku účasť okolo 50 osôb, a o  hlasné povzbudzovanie tých svojich nebolo núdza.

Turnaj sa hral systémom „každý s každým“ na dva vyhraté sety skrátené na 15 bodov, aj prípadný tretí set sa hral na 15 bodov a všetky sety s 2-bodovým rozdielom. Podmienkou pre štart družstva bol vek 60 a viac rokov a účasť minim. 2 žien v družstve v každom sete s výnimkou Zubrohlavy, za ktorú hrali pre nedostatok hráčov aj dvaja hráči /žena a muž/ nespĺňajúci vekovú hranicu.

Turnajový „maratón“ desiatich zápasov začal o 10 hod. a trval do 14 hod., a prebiehal v priateľskom duchu a nebola núdza ani o humorné situácie. Vzájomné stretnutia prvej štvorky: Čeľadnej, Zubrohlavy, Námestova a Nižnej mali solídnu hernú úroveň. Tento ročník najlepšie zvládla Čeladná a družstvo domácej Zubrohlavy odsunula na druhé miesto lepším pomerom setov. Družstvo MsO Námestovo „ pokazilo“ stretnutie s domácou Zubrohlavou 0:2 a obsadilo tretie miesto horším pomerom setov, aj keď ako jediné porazilo víťaznú Čeladnú 2:1. Vyrovnanosť prvých troch družstiev bola taká veľká, že keby družstvo Námestova vyhralo o jeden set viac, alebo o jeden set menej prehralo, mohlo by skončiť aj ako víťaz.

Umiestnenie družstiev po skončení turnaja bolo nasledovné:

1. Čeladná 6 bodov, sety 7:2

2. Zubrohlava 6 6:2

3. Námestovo 6 6:3

4. Nižná 2 2:7

5. Or. Jasenica 0 1:8

Po skončení a vyhodnotení turnaja nasledovalo spoločné posedenie pri guláši, zákuskoch a iných dobrotách. Nechýbala ani harmonika a tak viacerí si s  chuti zaspievali a všetci sme sa tešili na budúci – 16. roč. turnaja. MsO Námestovo reprezentovali Božena Pavlíková, Daniela Jagnešáková, Jozef Páleník, Anton Baľák, Rudolf Bencúr, Václav Nečas ako základná zostava a Kristína Mikušková ako striedajúca.